Srečanje z upokojenci – ZMENKARIJE: Medsebojno spoštovanje nekoč in danes

DU Oplotnica je organiziralo ZMENKARIJE z naslovom Medsebojno spoštovanje nekoč in danes. Srečanja  so se udeležili tudi učenci Popestrimo šolo, OŠ Pohorskega bataljona z mentorico Urško Lesjak

Pogovor je potekal sproščeno in v prijetnem vzdušju. Ugotavljali smo, da je danes vse premalo spoštovanja v različnih starostnih skupinah in da vsakomur dobro dene, če je opažen in spoštovan. Prav je, da znajo poslušati drug drugega, da se ob srečanju lepo pozdravijo, da se kulturno vedejo na različnih prireditvah in še bi lahko naštevali.

Učenci so starejšim dali prav in oni so z vsem spoštovanjem poslušali njihove predloge in mnenja.

V okviru projekta Popestrimo šolo so učenci starejšim obljubili pomoč pri uporabi mobilnih telefonov in računalnika. Seznanili pa so se tudi  s projektom Starejši za starejše.