PROSTOVOLJSTVO

A poznaš tisti občutek, ko nekomu polepšaš dan, čeprav se ti na prvi pogled zdi, da nisi naredil nič?  To je občutek zadovoljstva, sreče in pristnosti, da nekomu podariš toplo besedo, nasmeh, predvsem pa z nekom deliš svoje znanje in svoj dragocen čas.

Svoj čas pa delijo tudi prostovoljci na Osnovni šoli Pohorskega bataljona Oplotnica. Prostovoljstvo se na šoli uspešno razvija v sklopu projekta Popestrimo šolo. Učenci prostovoljci lahko pomagajo pri različnih dejavnostih. Predvsem pri učni pomoči priseljencev, učni pomoči vrstnikov, pomoči v OPB-ju, prav tako prostovoljci mlajšim učencem berejo pravljice v knjižnici. V mesecu decembru so prostovoljci zbrali in zavili 30 daril za otroke iz socialno šibkih družin, prav tako pomagajo starejšim občanom pri učenju na računalnikih. Pomagajo pa tudi pri Drobtinici in dobrodelnem Bazarju.

Prostovoljec je lahko vsak učenec, ki to želi in za vsakega obstaja prostovoljsko delo, ki ga opravlja z navdihom in navdušenjem.

Multiplikator Urška Lesjak