ABRA, KADABRA FILM DABRA

Z učenci, ki obiskujejo medijsko dejavnost v sklopu projekta Popestrimo šolo smo se lotili zanimivega knjižnega in snemalnega projekta Slovenščina ima dolg jezik: Književnost na filmu. Pomagali so nam tudi učenci, ki obiskujejo izbirni predmet Vzgoja za medije in Franci Ribič.

Učenci so si morali izbrati literarno delo, ki so ga nato prenesli na film. Izbrali so si knjigo avtorice J. K. Rowling: Harry Potter in kamen modrosti. Za to literarno predlogo so se odločili, ker je vsem blizu in je zanimiva. Predstavljala jim je izziv, kajti vsi si kdaj zaželimo, da bi imeli čudežne moči, so povedali učenci in dodali, da jih je pritegnil tudi domišljijski svet in neresničnost.

Učenci so tako napisali scenarij in se nato za en dan prelevili v igralce, kostumografe, snemalce in montažerje. Posneli so nekajminutni video z naslovom ‘Abra kadabra film dabra’, s katerim so sodelovali najprej na šolskem tekmovanju in se nato uvrstili naprej na regijsko tekmovanje.

Multiplikator Urška Lesjak