SKUPNO USTVARJANJE

Zadnjo soboto v novembru je na Osnovni šoli Pohorskega bataljona Oplotnica, v sklopu projekta Popestrimo šolo, potekala delavnica – Izdelovanje adventnih venčkov. Delavnice se je udeležilo kar nekaj učencev. Da pa je bilo vzdušje še bolj zanimivo in poučno,  smo k sodelovanju povabili še članice TD Oplotnica, ki so s svojim znanjem in spretnostmi pomagale učencem. Pokazale so jim, kako se venčki izdelujejo, pravilno prepletajo vejice, jim pomagale pri lepljenju, rezanju. Učencu pa so dodali še svojo ustvarjalnost, domišljijo in okus. Tako so s skupnimi močmi nastajali čudoviti venčki, ki so jih učenci ponosno odnesli domov.

Uporabljali smo predvsem naravne materiale, lesene podstavke, vejice, storže, suhe pomaranče, cimet, seveda z dodatkom modernih okraskov. Medgeneracijsko druženje je tako doprineslo nova znanja, dobre odnose in prijetno vzdušje.

Urška Lesjak, multiplikator POŠ